facebook

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон подасть у відставку. Що це означає для України?

В четвер, 7 липня, Борис Джонсон подасть у відставку з посади лідера Консервативної партії та найімовірніше залишиться прем’єр-міністром Великої Британії до осені.

Про це повідомляє ВВС.

Лідерська гонка Консервативної партії відбудеться цього літа, і новий прем’єр-міністр буде призначений в жовтні.
Нагадаємо, що 6 червня Борис Джонсон отримав вотум довіри від депутатів-консерваторів і зберіг свою посаду. Тоді за Джонсона проголосували 58,8% депутатів.

Однак, починаючи з вівторка, 5 липня низка британських міністрів подала у відставку. Станом на 20:00, середи, 6 липня, за Києвом, у відставку подали щонайменше 36 міністрів та їхніх помічників.

Після можливої відставки Джонсона мають відбутися так звані “вибори лідерства” всередині Консервативної партії. Консерватори внутрішнім закритим голосуванням обиратимуть нового лідера партії, який і стане новим прем’єром.

Найоптимістичніший варіант для України – це перемога на внутрішніх виборах міністра оборони Бена Воллеса. Проте, він поки офіційно не висловлював бажання брати участь у партійних перегонах.

Відставка Джонсона може сповільнити певні ініціативи та контакти, але стратегічно британці від України не відвернуться. адже немає жодної британської партії, яка б відверто виказувала проросійські погляди.

Джерело.

Close