facebook

У світі поширюється новий варіант Омікрона: Голубовська пояснила, у чому небeзпeкa Центавру

У світі набирає обертів новий підвид штаму коронавірусу Омікрон, який назвали Центавр. Випадки зараження ВА.2.75 вже зафіксували у США.

Небезпека Центавра в тому, що він здатний ще більше ухилятися від імунітету, ніж інші варіанти COVID-19. Про це на своїй сторінці у Facebook написала докторка медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб медуніверситету ім. Богомольця Ольга Голубовська.

За словами професорки, Центавр має дев’ять додаткових мутацій, а його циркуляція зареєстрована вже в десяти країнах.

“Поки що він не розглядається як варіант “стурбованості”, бо його заразність, тяжкість перебігу та ступінь відхилення від імунітету вивчаються. Тим не менш, ряд експертів вважають, що наявні дев’ять додаткових мутацій Центавра (у порівнянні з Омікроном) дозволять йому відгороджуватися від природного і штучного імунітету значною мірою”, – зазначила вона.

Голубовська додала, що експерти вважають, що Омікрон та його субваріанти, які циркулюють зараз у всьому світі – це найгірша версія COVID-19, оскільки є найбільш заразною.

“Не можу з цим погодитися, бо для нас з вами важливо перехворіти у неважкій формі, без ускладнень, що і відбувається з більшістю пацієнтів зараз. Небезпечний цей варіант з епідеміологічної точки зору”, – написала інфекціоніст.

Голубовська застерегла, що зростання захворюваності на коронавірус зараз спостерігається в усьому світі, зокрема в Україні. Вона зазначила, що своєчасний прийом противірусних препаратів може врятувати життя.

“З приходом різних противірусних препаратів у широку практику, і, нарешті, рекомендацій ВООЗ та інших інститутів, ще раз нагадую – своєчасний прийом цих ліків, відразу з моменту постановки діагнозу, особливо групам ризику та особам, у яких хвороба дебютує з високої температури тіла – той фактор, який рятує вам життя”, – сказано у повідомленні.

 

Джерело.

Close