facebook

У Німеччині представили електровен вартістю 25 тисяч євро, який заряджається від сонця

Німецька компанія Sono Motors представила серійний варіант бюджетного електричного мінівену Sion, який можна заряджати як від мережі, так і від сонця.

Ціна новинки буде починатися з 25,1 тисяч євро.

Можливість заряджати автомобіль від сонця з’явилась завдяки вбудованій сонячній панелі із 456 напівелементами.
54-кіловатна батарея забезпечує мінівен запас ходу до 270 км. Ще 35 він зможе проїхати за рахунок сонячних панелей за ясної погоди.

Розробник заявляє, що більшість кузовних і ремонтних робіт власники зможуть здійснювати самостійно, для чого Sono Motors випустить спеціальні буклети.

Зарядити батарею енергією до 80% на станції швидкого заряджання (CCS) можна лише за 35 хвилин, до 100% – за 59 хвилин. Від домашньої мережі акумулятор зарядиться на 80% за 12,5 годин, від терміналу Type 2 – за 4 години, а повністю – за 5 годин.

Водночас Sion може бути джерелом живлення домашнього господарства, віддаючи енергію зовнішнім приладам через фірмовий зарядний термінал Sono Wallbox.

Привід коліс у автомобіля передній, його забезпечує трифазний електромотор потужністю 163 к.с. До 100 км/год машина розганяється за 9 секунд, її максимальна швидкість – 140 км/год.

Кліренс у мінівену невеликий – лише 165 міліметрів. Багажний відсік об`ємний – 650 літрів (або 1250 літрів при складених спинках задніх сидінь). Салон розрахований на п’ятьох людей.
Передня панель обладнана двома РК-екранами. Один з них – це щиток приладів, другий – діагоналлю 10 дюймів – тачскрин мультимедійної системи. Остання підтримує підключення зовнішніх пристроїв Apple Carplay або Android Auto і дозволяє керувати деякими функціями. З її допомогою можна, наприклад, дистанційно включити кондиціонер, перевірити стан батареї або визначити місцезнаходження електромобіля. В оснащення також входять однозонний клімат-контроль, підігрів передніх сидінь, електросклопідйомники, камера заднього виду.

Виробництво мають намір запустити у другій половині 2023 року. Воно планувалося раніше, але спочатку у Sono Motors виникли фінансові труднощі, а потім спалахнула епідемія коронавірусу. Кошти на створення Sion компанія зібрала за допомогою краудфандінгу.

 

Джерело.

Close