facebook

В Україні скасують комуналку: у Зеленського розповіли, хто потрапить під дію закону

Український президент Володимир Зеленський не раз заявляв, що для частини українців можуть скасувати оплату комунальних послуг.

Пізніше “слуга народу” уточнив, що пільги торкнуться людей з великим стажем, низьким доходом і віком 70 років і більше.

Радник президента України Олег Усенко заявив, що в першу чергу, від комуналки можуть звільнити тих людей, які отримують мінімальну пенсію, або близьку до неї. Також він уточнив, що пільга може поширюватися лише на соціальні норми споживання – все, що понад, буде оплачуватися.

Незважаючи на те, що в Україні більше 4,5 мільйонів людей, які перетнули 70-річний віковий рубіж, при розгляді такої пільги, багатьох відсіють.

В першу чергу, тих, хто отримує пенсію, вище мінімальної. Але і серед тих, хто виживає на «мінімалці», пощастить не всім.

“Якщо людина живе з забезпеченими родичами, вона не відноситься до категорії малозабезпечених”, – зазначила експерт в сфері пенсійного законодавства Ольга Піщуліна.

Деякі літні люди, які отримують мінімальну пенсію, в опалювальний сезон віддають всю пенсію на оплату комунальних послуг. І якщо мешканці сіл можуть якось виживати за рахунок свого городу, то для жителів міст пенсія розміром 2000 гривень – це катастрофа.

Крім того, існує ризик, що скасуванням комуналки будуть зловживати. Так відбувається зараз з субсидіями – на ринку оренди нерухомості маса пропозицій здати “квартиру із субсидією”, в якості бонусу.

Теж саме може статися і з квартирами, в яких зареєстровані люди, що можуть бути звільнені від сплати комуналки.

Ще одним ризиком є те, що люди, звільнені від комуналки, будуть використовувати ресурси недоцільно: не треба платити – не треба економити. Для такої категорії українців експерти пропонують встановити соціальну норму – оплачуватися буде все, що її перевищує. Подібне практикується з субсидіями.

У будь-якому випадку, така ініціатива може бути впроваджена лише з наступного року – її необхідно внести до Держбюджету.

Джерело.

Загрузка...
Close