facebook

Введено податок на город – хто і скільки заплатить: Такого дачники та мешканці сіл не чекали

Торкнеться всіх власників землі
У Податковій нагадали українцям про податки, кому та за що платити.

Власники паїв та орендарі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у 2023 році не звільняються від сплати мінімального податкового зобов’язання. Про це нагадали у Державній податковій службі.

Зазначається, що за законом, платником мінімального податкового зобов’язання є резидент, який володіє та/або користується на постійній основі земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. Площа ділянки за яку слід платити МПЗ — 50 соток.

Повідомлення може надійти, або не надійти до власників або орендарів земель, однак податок слід буде сплатити до кінця поточного року.

Мінімальна ціна податку за город складатиме 5% від нормативної оцінки землі. У 2022 році в середньому по Україні це було 1500 гривень. У 2023 році сума, ймовірно, змінилася.

Не нараховуються та не сплачуються мінімальні податкові зобов’язання за 2022 та 2023 звітні роки за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії.

У податковій також наголосили, що звільненими від сплати цього податку залишаються аграрії, котрі офіційно сплачують податки за проданий урожай.

До загальної суми сплачених протягом податкового року податків ФОП включється:

податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції;
земельний податок за земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь.
Якщо сума сплачених податків менша за МНО, доведеться доплатити різницю. Якщо більше – нічого додатково не треба платити.

Джерело.

Close