facebook

Вже з 1 квітня: Українці не зможуть купити цілу низку ліків. Що треба знати

В Україні змінюються правила продажу ліків.

В Україні вже з квітня змінюються правила продажу лікарських засобів. Про це розповіли представники Міністерства охорони здоров’я України. Зазначається, що тепер ліки, які містяться в Державному реєстрі, будуть продавати виключно за електронним рецептом.

Зазначається, що електронний рецепт пошириться на всі готові лікарські засоби, що містяться в Державному реєстрі лікарських засобів і підлягають відпуску за рецептом лікаря. При цьому виписати електронний рецепт зможе лікар будь-якої спеціалізації.

Це стосується медиків будь-яких закладів: і приватних, і державних лікарень. Крім того, необов’язково, щоб установа мала договір з Національною службою здоров’я, пояснили експерти в МОЗ.

Крім того, громадяни зможуть отримати електронний рецепт навіть в тому випадку, якщо у них немає декларації з сімейним лікарем. Однак важливо, щоб пацієнт був зареєстрований в Електронний системі здоров’я.

Нещодавно також стало відомо, що антибіотики в Україні теж будуть продаватися лише за електронним рецептом. Однак у випадку, якщо в медичному закладі будуть проблеми з електроенергією, то лікар має право виписати рецепт в паперовому варіанті.

Джерело.

Close