facebook

Загальна мобілізація: Коли почнуть забирати жінок – вже офіційно попередили

У Міноборони України повідомили, коли розпочнеться мобілізація жінок.

Минулого року галасу наробило рішення запровадити військовий облік жінок, які отримали низку спеціальностей. У Міноборони України цей список суттєво скоротили та залишили лише кілька професій. Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі телемарафону повідомила, чи обов’язкова зараз мобілізація жінок та яких спеціальностей, пише РБК-Україна.

Маляр поінформувала, що зараз у країні немає мобілізації жінок, але відбулися зміни у системі військового обліку.

До 2026 року жінки, які здобули медичну спеціальність, не підлягатимуть обов’язковій мобілізації.

Це єдина категорія жінок, яким тоді потрібно стати на військовий облік. Інші професії будуть у добровільному порядку.

За словами чиновниці, зміни про спрощення системи призову було розроблено та заплановано Генштабом ЗСУ ще до початку повномасштабного російського військового вторгнення.

Маляр додала, що немає нічого в документі, щоб ускладнило ситуацію резервістів, призовників, людей, які перебувають на обліку.

За даними чиновниці, на цю мить на фронті за власним бажанням перебувають приблизно 5000 жінок.

За нинішнім законом, жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність до 30 грудня 2022 року і не перебували на військовому обліку, можуть до 2026 року влаштуватися на роботу без необхідності стати на військовий облік.

Якщо дівчата ще навчаються на медичних спеціальностях, які підлягають військовому обліку, тоді за 2 місяці до їх випуску з навчального закладу навчальні заклади мають подавати списки до терцентрів комплектації та соціальної підтримки.

Після закінчення навчання вони отримають тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та їх вносять до реєстру, термін його дії – 30 днів. Стати на облік із цим документом необхідно у семиденний термін.

Джерело.

Close