Що важливо знати
Хто з чоловіків все ще має право вільно виїжджати за кордон.
Питання виїзду з території України у період дії воєнного стану, військовозобов’язаних чоловіків, викликає неабияку зацікавленість з боку громадян нашої країни, адже за період повномасштабної військової агресії з боку російської федерації до Правил перетинання кордону вносили численну кількість разів зміни. Про нововведення розповів “РБК-Україна” Максим Боярчуков – керуючий партнер юридичної компанії “Максим Боярчуков і партнери”.
Через скандал зі стендапером Щегелем, який виїхав за кордон та оголосив декілька публічних промов про те, що більше в Україну не повернеться, адже йому прислали повістки, до заборон та вимог додалися зміни у вимоги щодо виїзду за кордон чоловіків артистів та діячів культури.
Кому відкриті кордони
Це чоловіки, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС. Також перетинати кордон можуть ті, хто має інвалідність і отримали відстрочку від мобілізації або зняті з військового обліку за рішенням ВЛК.
Перетнути кордон можуть чоловіки, які отримали поранення на війні та вирушають на лікування.
Також заборони на виїзд з країни немає у чоловіків, у яких є неповнолітні діти: 3 та більше неповнолітніх дітей, ті, хто самостійно виховує дитину віком до 18 років, опікуни неповнолітніх дітей-сиріт, а також ті, хто виховує дітей до 18 років з інвалідністю.
Ті, хто має інші обставини: наприклад, супроводжує за кордон дружину з інвалідністю або представники певних професій: члени екіпажів, наукові співробітники, спортсмени на тренери, водії, волонтери, діячі культури та інші.
Вимоги до працівників культури останнім часом були серйозно посилені. Тепер для отримання дозволу на виїзд за кордон їм необхідно надавати або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.
“Також при виїзді з України артистам необхідно буде надати контракти, що підтверджують мету поїздки, а по поверненню — звіт про виконану роботу”, — підсумував Боярчуков.