Доки частина Києва навесні задихалася від густого смогу і пилу, вчені з Університету штату Колорадо з’ясовували, в якому місці на Землі найсвіжіше повітря. Під критерієм “свіжості” вчені розглядали склад атмосфери без частинок речовин, створених діяльністю людини.
Згідно з результатами дослідження, які опублікували кілька тижнів тому у журналі Національної академії наук США, найчистіша атмосфера на нашій планеті дісталася південним частинам Тихого, Атлантичного і Індійського океанів, які оточують Антарктиду, пише “Новое время”.
Американські кліматологи пропливли від австралійського острова Тасманія до південних частин світового океану поблизу Антарктиди, і вимірювали кількість частинок хімічних речовин, створених діяльністю людини, в різних точках найпівденнішої частини Землі.
Вчені виміряли склад нижнього шару атмосфери, який тягнеться приблизно на два кілометри вгору від поверхні океану.
Автори дослідження заявляють, що було складно знайти місце на планеті, в якому не помітна діяльність людини, але саме у водах навколо Антарктиди повітря було чистим і вільним від аерозольних часток, створених людиною.
“У річному повітряному бактеріальному складі у морському прикордонному шарі над Південним океаном, розташованим безпосередньо на південь від Австралії, переважають морські бактерії, що викидаються з морських бризів. Ми виявили, що повітряні бактерії були більш поширені на півночі, і набагато менше у напрямку Антарктиди”, – резюмували вчені.