facebook

Дітям їжу, дорослим майданчики, а пенсіонерам вітаміни: Зеленський вирішив будувати здорову націю

Президент України Володимир Зеленський взявся за велике будівництво здоров’я українців. Нова медична реформа популяризуватиме спорт і здорове харчування, аби збільшити середню тривалість життя. Для цього у школах змінюють меню, а по країні будуватимуть тисячі спортивних майданчиків.

Про головні складові своєї реформи президент розповів на форумі «Україна 30. Здорова Україна». Експерти підтримують складові проєкту, але вважають, що його треба доопрацювати, пише OBOZREVATEL

«Програма «Здорова Україна» розрахована на всі вікові категорії. З одного боку, вона передбачає посилення мотивації населення до ведення здорового способу життя, а з іншого – розвиток необхідної для цього інноваційної інфраструктури. Наразі йде підрахунок проєкту, який буде врегульовано та забюджетовано у 2021-2022 роках», – розповіли в Офісі президента.

Здоров’я дітей

Як кажуть у народі, бережи здоров’я змолоду. Тому головною складовою реформи буде популяризація здорового харчування та спорту серед дітей. У школах планують змінити концепцію уроків фізкультури, щоб вони були цікавішими. А також хочуть запровадити для батьків та дітей мобільні додатки зі спортивними секціями.

Однак пріоритетною є зміна харчування, тому вже з 1 вересня в українських школах дітей годуватимуть по-новому.

«Яке б меню ви не створили, головне – норми харчування, які докорінно змінилися, в цьому головний позитив. Значно скоротилася наявність картоплі та хліба. Повністю усунено оброблені продукти – ковбаси, сосиски, кондитерські вироби. Є всі групи корисних продуктів із належною ротацією – три порції овочів, дві-три порції фруктів на день, щодня порція злакових або бобових, риба декілька разів на тиждень», – розповів президент Асоціації дієтологів України, автор національних рекомендацій зі здорового харчування, кандидат медичних наук, доцент Олег Швець.

Спорт на кожному кроці

Спорт хочуть зробити доступним і популярним. Зеленський пообіцяв найближчим часом побудувати тисячі майданчиків. Спортивну інфраструктуру популяризуватимуть у кожному куточку країни. Біля спеціально облаштованих місць розмістять інструкцію з GR-кодом, що дозволить обрати безкоштовне онлайн-тренування. А щоб було цікавіше, то до такої ініціативи залучили медійних людей. Зокрема, презентував роботу такого майданчика український репер та продюсер Олексій Потапенко.

Працівники спортивної галузі запевняють, що майданчики навіть на кожному кроці не стануть мотивацією для людини, потрібен інший підхід. А якщо і встановлювати їх, то у маленьких містах і селах, адже у великих містах інфраструктури достатньо.

«На прикладі дітей, то як тільки у них щось болить – батьки беруть довідку в лікаря, щоб дитину звільнили від фізкультури у школі. Ніхто не прищеплює дітям любов до спорту з дитинства, не пояснює, як це круто позитивно впливає на здоров’я. З дорослими зараз легше, бо в нас мода на спорт. Але треба попрацювати і з культурою поведінки на майданчиках – встановити там камери, розмежувати дитячі і дорослі зони, навчити людей не розпивати там алкоголь вечорами», – розповіла фітнес-тренерка Наталія Швайко.

Медичне обстеження

Для людей старших за 55 років будуть запроваджені обов’язкові медичні обстеження кожні два роки. Якщо людина має інвалідність або ж хронічні хвороби, то обстежуватися доведеться щороку. Такі нововведення потрібні для ранньої діагностики захворювань. Окрім того, програма передбачатиме для пенсіонерів безкоштовні вітаміни для зміцнення імунітету.

Лікарі зазначають, що загалом правила щодо обстежень не є новими, люди після 45 років отримують направлення на додаткові аналізи. Але щоб покращити здоров’я нації, громадяни повинні регулярно відвідувати лікаря і проходити обов’язкові обстеження не лише після 55 років.

А що стосується пенсіонерів, то безкоштовні вітаміни виглядають як популізм. На думку лікарів, не всім пенсіонерам вітаміни потрібні, в країні є проблеми з наданням важливих ліків. Найкраще забезпечити людей похилого віку гідною пенсією, щоб вони могли самі купити все необхідне.

Джерело.

Close