Українські фермери пояснюють це тим, що цього року на ягоди немає попиту і вона нікому не потрібна.
В Україні фермери змушені масово знищувати урожай знаменитої мелітопольської черешні. Вони пояснюють це тим, що нібито на ягоди немає попиту і вона нікому не потрібна.
Про проблему повідомив голова Запорізької обласної організації Аграрного союзу України Анатолій Тиховод на своїй сторінці в Facebook. За його словами, черешня, яка встигла в другій половині червня, банально виявилася нікому не потрібна і ніхто навіть не хоче торгуватися.
“Ніхто навіть не торгується… Справа не в ціні навіть, просто ніхто не купує, ринки перенасичені, купівельна спроможність громадян України дуже низька”, – розповів експерт.
Усвідомлюючи, що в ситуації, що склалася займатися реалізацією смачної і корисної ягоди просто невигідно, підприємці села Чкалово вирішили не наймати людей для збору черешні, а просто позбавлятися від врожаю, зрізуючи плоди з дерева.
“Що робити фермерам???? Дерева треба звільняти від врожаю, щоб наступного року розраховувати на урожай, який теж може виявитися нікому не потрібен”, – сказано під відео.
https://www.facebook.com/100008627230217/videos/2965930983625195/
Чим корисна черешня
По-перше, ягода може сприяти запобіганню появи зморшок завдяки високому вмісту вітаміну C та інших антиоксидантів, які пригнічують запалення і окислювальний стрес в організмі.
Черешня також здатна також знижувати ризик розвитку пухлин. Оскільки ці ягоди містять поліфеноли – корисні сполуки, які можуть надавати протиракову дію.
Крім того, черешня допомагає знизити кров’яний тиск. За словами дієтологів, черешня багата захисними поліфенольними сполуками, які пов’язані з поліпшенням рівня кров’яного тиску. Ці сполуки збільшують вироблення оксиду азоту і покращують функцію клітин, якими вистелені кровоносні судини.