facebook

Штраф буде від 17 до 51 тисяч грн: у Поліції зробили термінове попередження для водіїв

У патрульній поліції України нагадали водіям про штраф за популярне порушення.

Водії нерідко порушують під час руху ПДР. У патрульній поліції України в Telegram-каналі поділилися статистикою за 2023 рік щодо порушення водіями важливого правила.

За минулий рік патрульні склали 8192 адміністративні протоколи за ст. 130 КУпАП щодо керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Під впливом алкоголю чи наркотичних речовин водій втрачає здатність адекватно сприймати те, що відбувається довкола та вчасно реагувати на зміни ситуації на дорозі.

Через це, зазначають правоохоронці, водій порушує координацію рухів, а також людині складно управляти своєю поведінкою.

У патрульній поліції водіям нагадали, що заборонено:

керувати транспортним засобом у стані сп’яніння або під дією наркотичних речовин;
Передавати управління іншій особі, яка вживала алкоголь, ліки чи інші наркотичні речовини;
Приймати алкоголь чи заборонені речовини після ДТП, чи зупинки співробітниками поліції та до проведення огляду на стан сп’яніння.
Покарання за керування авто у стані сп’яніння таке:

За ч. 1 ст. 130 КУпАП за перше порушення штраф 17 000 грн з позбавленням права керування авто на 1 рік;
За ч. 2 ст. 130 КУпАП за повторне порушення штраф 34 0000 грн з позбавленням права керування на 3 роки, з платним вилученням транспортного засобу або без такого чи адміністративного арешту на 10 діб з вилученням транспортного засобу або без;
За ч. 3 ст. 130 КУпАП за третє та наступні порушення 51 000 грн з позбавленням права керування авто на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням прав на 10 років та вилученням авто;
За ч. 4 ст. 130 КУпАП за вживання особою після ДТП за її участю алкоголю, наркотиків, заборонених ліків 34 000 грн або адміністративний арешт на 15 діб з позбавленням права керування авто строком на 3 роки.

Джерело.

Close