Проект опублікували для громадського обговорення і запросили викладачів приєднатися до роботи над документом.
У Міносвіти розробили проект нового профстандарту вчителя початкових класів, а також вчителів установ загальної середньої освіти. Про це повідомляє прес-служба відомства у вівторок, 5 травня.
“Міністерство освіти і науки розробило проект професійного стандарту за професіями Учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти і Учитель закладу загальної середньої освіти”, – сказано в повідомленні.
Відзначається, що документ опублікували для громадського обговорення і запросили до діалогу самих викладачів.
“Проект нового стандарту включає вимоги для вчителів початкової школи і вчителів-предметників, які забезпечують отримання базової і профільної середньої освіти і створений на основі компетентнісного підходу. У його створенні брали участь вчителі та керівники шкіл, науково-педагогічні працівники, вчені, громадські організації та міжнародні експерти. Зараз Професійний стандарт – на громадському обговоренні, і ми запрошуємо педагогів долучитися до роботи над документом”, – заявила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Зокрема, в документі описані основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлені єдині вимоги до їх загальних і професійних компетенцій відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи.
“Опис професійних компетенцій відповідно до кваліфікаційних категорій дозволить вчителям визначати критерії самооцінки, а також оцінити професійну кваліфікацію вчителя і готовність до професійної діяльності в рамках певної кваліфікаційної категорії для проходження атестації та сертифікації”, – додали в МОН.
Під час розробки професійного стандарту задіяли міжнародний досвід і провели обговорення в фокус-групах вчителів початкової та середньої школи. Обговорення триватимуть до 20 травня 2020 року.
Якщо новий профстандарт набере чинності, то втратить силу наказ Мінсоцполітики Про затвердження професійного стандарту Учитель початкових класів закладу загальної середньої освіти.