facebook

Треба захищати: у Росії офіційно пригрозили Україні через українську мову

У Міністерстві закордонних справ Росії гнівно відреагували на заяву міністра освіти України Ганни Новосад про переведення всіх шкіл на українську мову.

Відповідну заяву опублікував Департамент інформації та друку МЗС РФ.

“Змушені з жалем констатувати, що офіційний Київ продовжує взятий попередньою владою курс на тотальну і насильницьку українізацію країни. Більш того, російська мова, як і раніше, піддається подвійній дискримінації, оскільки для шкіл із навчанням на мовах нацменшин, які відносяться до мов Європейського Союзу, перехід на українську мову відкладається до 2023 року”, – сказано в заяві.

“Ми неодноразово вказували на згубність такої політики в умовах багатонаціонального і багатомовного українського суспільства. Історія вчить, що такі дії до добра не приводять. Держава, побудована на придушенні національно-мовної ідентичності та порушенні прав людини, ніколи не буде міцною і стабільною. Закликаємо київську владу справді захищати декларовані європейські праволюдські цінності і переглянути свою мовну політику”, – продовжили в російському відомстві.

У Росії пригрозили, що будуть звертатися в загальноєвропейські та міжнародні правозахисні структури

“Сподіваємося, вони дадуть чітку і принципову оцінку діям Києва, що порушують не тільки положення Конституції країни, але і її міжнародні зобов’язання в галузі прав людини та захисту національних меншин”, – резюмували в МЗС РФ.

Джерело.

Загрузка...
Close