facebook

Кредити МВФ були розкрадені людьми Порошенка и Лагард через Яресько та ПриватБанк, – Екс-міністр

Кредити Міжнародного кредитного фонду (МВФ) «пройшли» через націоналізований «Приват Банк» та опинилися на рахунках підставних осіб, які ведуть до оточення Президента України Петра Порошенка та екс-міністра фінансів Наталії Яресько.

Про це пише на своїй сторінці в Фейсбук український державний і політичний діяч., Народний депутат Верховної Ради України III, V та VI скликання, екс-міністр з питань житлово-комунального господарства, – Олексій Кучеренко:

«Я просто поки цитую.

І не можу сказати, що я здивований.

Однак, якщо це неправда – нехай судяться з виданням.

У будь-якому випадку – відносини з МВФ не можуть бути кулуарними!

«Аудитори знайшли« ланцюжок », за якою гроші МВФ Нацбанк України під різними« економічними »приводами перераховував на рахунки націоналізованого« Приват Банку ». А вже з «Привату» міжнародні мільйони йшли в декількох напрямках. Аудит з’ясував, що гроші отримували підставні особи з оточення Президента України Петра Порошенка та екс-міністра фінансів Наталії Яресько. »

Так, до речі, клоунів, що звинувачує мене в популізмі – «діра» в «Приваті» оцінюється до 180 млрд грн »- написав Кучеренко.

Подробиці цієї колосальної афери надрукувало видання from-ua:

«Приват» допоміг Порошенко відмити 30% кредитів, 70% вкрали чиновники міжнародного валютного фонду.

Що знайшли аудитори в «Приват Банку»?

Кредити Міжнародного кредитного фонду (МВФ) «пройшли» через націоналізований «Приват Банк» та опинилися на рахунках підставних осіб, які ведуть до оточення Президента України Петра Порошенка та екс-міністра фінансів Наталії Яресько.

Про це стало відомо після аудиторської перевірки «Приват Банку» міжнародною компанією «Price Waterhouse Coopers». Офіційно інформацію так і не оприлюднили – втрутилися впливові люди Президента, які зараз намагаються зам’яти скандал. У «Приват Банку» наполегливо ухиляються від коментарів, але від послуг «Price Waterhouse Coopers» раптово відмовилися і вже підшукали більш «поміркованим» аудитора. Про це повідомляють видавництва «Мінфін» і «Дело».

«Аудит річної звітності ПриватБанку проведе міжнародна компанія EY. Джерело в банку повідомило, що наглядова рада банку вже вибрав цю компанію, але офіційно з нею ще необхідно підписати контракт. Раніше аудитом ПриватБанку займалася компанія «Price Waterhouse Coopers». Однак аудиторські звіти компанії не сподобалися в Нацбанку », – кажуть ЗМІ.

НБУ цю ситуацію не коментує, але стало відомо, що проблема стосується оцінки заставного майна в «Приват Банку». Нацбанк вважає, що аудитори «Price Waterhouse Coopers» зробили неправильні висновки. У підсумку, аудиторів не просто «звільнили», НБУ наполіг на тому, щоб український офіс «Price Waterhouse Coopers» взагалі закрили.

«У нас є питання до оцінок PwC застав як ПриватБанку, так і ще одного чинного банку, який ми не можемо назвати. Майже всі їхні звіти, які ми бачили, містили в собі серйозні недоліки, від чого ставали неякісними і непрофесійними », – заявив директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

Під тиском НБУ Фонд державного майна скасував компанії «Price Waterhouse Coopers» сертифікат оцінювача, проте через 6 днів вони отримали новий. Але НБУ не припинили переслідування компанії.

В НБУ їде ревізор з МВФ

Що ж такого накопали в «Приват Банку» міжнародні аудитори? З якої причини на них почалася тотальна «полювання на відьом»? Відповіді є в звіті «Price Waterhouse Coopers», але НБУ не дозволив, щоб він був оприлюднений в Україні.

Джерело в компанії «Price Waterhouse Coopers» повідомляє, що результат аудиту направлено американській стороні, яка фінансувала українські кредити, призначені для реформ. За його словами, аудитори виявили нецільове використання великих позик, які перераховували Україні (а фактично НБУ) через Міжнародний валютний фонд.

Аудитори знайшли «ланцюжок», за якою гроші МВФ Нацбанк України під різними «економічними» приводами перераховував на рахунки націоналізованого «Приват Банку». А вже з «Привату» міжнародні мільйони йшли в декількох напрямках. Аудит з’ясував, що гроші отримували підставні особи з оточення Президента України Петра Порошенка та екс-міністра фінансів Наталії Яресько.

Міжнародний валютний фонд прийняв рішення провести аудиторську перевірку Нацбанку України на предмет зловживання при використанні кредитних траншів. В НБУ цю інформацію не підтверджують, але і не спростовують.

Але багато аналітиків сумніваються, що аудиторська перевірка Національного банку України відбудеться. Експерти, які мали доступ до результатів перевірки використання кредитів МВФ, кажуть, що в Україні потрапляло тільки 30% виділених на реформи грошей. Саме ці 30 відсотків проводило через «Приват» керівництво країни і ховало на своїх особистих рахунках.

Де ж решта 70 відсотків? За деякими даними, ці гроші в Україну так і не потрапили. Їх роздерибанили між собою структури, афільовані з директор розпорядником Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, помічником державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторією Нулланді, американським дипломатом Мадлен Олбрайт. У цьому списку є й інші відомі прізвища. По суті, більшу частину кредитів, які призначалися народу України, ці персони забрали собі в рахунок «відсотків» за послуги лобіювання цих кредитів для нашої країни.

Очевидно, що чиновники МВФ, які замішані в розкраданні кредитних грошей, не зацікавлені провести чесний аудит Нацбанку. Експерти припускають, що Лагард вибере для аудиту НБУ «свою» компанії. Можливо, ці аудитори будуть близькими до Мадлен Олбрайт.

«Головне завдання аудиторів МВФ в Україні буде підтасовування документів і фактів таким чином, щоб обгрунтувати законне використання кредитів офіційним Києвом. Це гра в «чотири руки». І НБУ, і МВФ будуть робити все, щоб приховати факти корупції перед адміністрацією Дональда Трампа », – коментує експерт.

Які наслідки від цієї міжнародної афери для України? Однозначно – дуже серйозні. За фактом, кредити МВФ «освоїли» Порошенко і Лагард, але повертати ці мільйони разом з відсотками будуть українці. Адже за документами, гроші пішли на реформи і боротьбу з корупцією.

Варто відзначити, що на пані Лагард було відкрито кілька кримінальних справ у Франції. Кримінальні справи стосуються відмивання коштів в особливо великих масштабах.

Останні кредити МВФ для України були заморожені на невизначений термін до з’ясування важливих обставин і аудиту коштів.

За непідтвердженими даними заморозку траншу зажадали влади США, які підозрюють Порошенко, Кононенко, Грановського і ще кілька ТОП українських чиновників у змові з деякими європейськими «партнерами» з метою відмивання коштів в особливо великих масштабах.

Джерело.

Загрузка...
Close