Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що конфліктна ситуація в закарпатському місті Береговому вимагає обговорень, однак про нібито сепаратизм, як на Донбасі, там не йдеться.
Такою думкою він поділився в ефірі токшоу “Право на владу” на ” 1+1″, підкресливши, що багато разів бував у місті за Союзу та української незалежності.
“Скажу точно, що під час радянської влади питання сепаратизму, як у нас тут називають, хоча я вважаю, це не точна назва, й інші мовні питання ніколи не ставили. Принаймні більшість людей у цьому районі знали російську мову. Тому думаю, що в цьому разі джерело питань, які ми обговорюємо сьогодні, перебуває не в Береговому, а в Будапешті”, – зазначив політик.
Перший президент вважає, що саме там, використовуючи ситуацію і якісь внутрішні проблеми, центральна влада акцентує на деяких питаннях, до того ж не тільки мовних.
Також Кравчук розповів про свої зустрічі з послом Угорщини, на яких той теж вказував на ці проблеми. Український політик упевнений, що найважливіше для нас – не шукати причини сепаратизму, до того ж на мовному ґрунті в Береговому.
“Шукати проблеми, а не сепаратизм, у Будапешті. І тому найголовніше завдання Міністерства закордонних справ, української влади, уряду і президента – знайти такі дипломатичні відносини на рівні всіх сфер, які б означали, що Україна створює для своїх громадян, які за походженням є угорцями, всі умови для життя. І коли там перестануть штовхатися навколо так званих регіонів у Закарпатській області, ми зовсім не будемо мати жодних проблем”, – вважає він.
Водночас перший президент ще раз підкреслив, що не потрібно порівнювати цю ситуацію з тією, яка трапилася на Донбасі.
“Донбас – це, по-перше, агресія, а по-друге, це мільйони людей. І росіян із них колосальна кількість. Тому зрозуміла річ, що Росія це використовувала як агресор, там дійсно сепаратизм. А в Берегівському районі, переконаний, сепаратизму немає і ніколи не буде”, – підсумував Кравчук.