Зеленський став на захист! Свавілля від контролерів і бюрократів не буде, українці аплодують

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який захистить представників бізнесу України від контролерів і бюрократів.

Документ вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення з метою мінімізації неправомірних дій дозвільних органів, повідомляє пресслужба глави держави.

Так, закон передбачає посилення адміністративної відповідальності посадових осіб за порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру.

У документі конкретизовані чинні склади окремих адміністративних правопорушень та встановлені нові у згаданій сфері, за які вводиться відповідальність.

У Зеленського висловили надію, що закон сприятиме зменшенню кількості випадків незаконних або необґрунтованих відмов у видачі документів дозвільного характеру або реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства.

Окрім цього повідомляється, що в Україні бізнес більше не штрафуватимуть за дрібні недотримання трудового законодавства під час першої перевірки.

У разі, якщо вимоги можна швидко виконати, підприємці отримають лише припис від інспектора.

“Наприклад, є перевірки трудових книжок, які вже зараз уряд планує перевести в електронний вигляд. Це ж стосується дрібних порушень із виплати заробітних плат, надання відпусток”, – повідомив очільник Державної служби з питань праці Роман Чернега.

“Якщо протягом, наприклад, 10 днів роботодавець усуне такі зауваження, то штрафу не буде. Раніше стягували кілька тисяч гривень. Насамперед, такі послаблення спрямовані на те, щоб позбавити малий і середній бізнес від зайвих фінансових витрат”, – додав він.

Водночас у відомстві зазначили, що виключенням будуть випадки, коли люди не оформлені на підприємстві. Такі фірми одразу каратимуть.

Відповідні нововведення містяться у постанові уряду №823 від 21 серпня, які регулюють процедуру проведення інспекцій.

Документ набув чинності і у вересні Державна служба з питань праці почала перевірки.

Також нагадаємо, що раніше Зеленський виступив з ініціативою введення мораторію на проведення перевірок фізичних осіб-підприємців, крім категорії “ризикових”, терміном на 2 роки.

Відзначається, що в ОП пройшли консультації з експертами, представниками підприємців, народними депутатами – співголовами міжфракційного депутатського об’єднання “За ФОП” і представниками Кабміну з метою формування спільної позиції щодо політики стосовно малих підприємців.

Загрузка...
Close