Вимоги Санітарного регламенту обов’язкові для врахування при влаштуванні та обладнанні приміщень закладів освіти.(Портал Всеосвіта).
В Україні затвердили новий Санітарний регламент для закладів освіти, який визначає медичні вимоги безпеки щодо освітнього середовища у закладах освіти.
У новому документі більше не існує розділів про «Організацію медичного обслуговування», «Санітарно-гігієнічна освіта учнів формування здорового способу життя, самообслуговування», проінформувала директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян. Також вилучені норми: «Кімнати відпочину (сну) для першокласників та ізолятор повинні бути обладнанні ліжками з жорстким ложем. Забороняється обладнання спальних кімнат двоярусними ліжками».
Натомість у навчальних приміщеннях початкової школи рекомендується облаштувати місце відпочинку учнів (ігровий осередок) з килимами для сидіння та гри, стільцями, кріслами або подушками з м’яким покриттям, що легко очищається.
За словами Олени Фіданян, така норма є правильною, адже у деяких країнах Європи діти припиняють спати в у садочках у 4 роки:
Для дітей такого віку організовують відпочинок у вільній формі. Хтось грається, а хтось спить. Та здебільшого сплять не на ліжках, а на спеціальних матрацах, на підлозі. Ми ж зберігали у школах спальні для дітей шестирічного віку, які практично не використовувалися.
Декілька вимог та норм із документа:
Початок навчального дня не повинен бути раніше 8:00 години, початок занять у другу зміну – не пізніше 14:00 години (для здобувачів освіти за вечірньою формою – не пізніше 16:00 години). У закладах освіти, які працюють у дві зміни, навчання учнів початкових класів, а також класів з інклюзивним навчанням усіх вікових груп повинно бути організовано у першу зміну.
Навчальні меблі повинні бути без гострих кутів, сколів тощо. Пошкоджені та зношені меблі підлягають своєчасній заміні. Поверхня навчальних меблів має бути стійкою до дії мийних та дезінфекційних засобів.
У закладах освіти необхідно передбачити внутрішні санітарні вузли з підведенням до умивальників холодної та гарячої проточної води з облаштуванням диспенсерів з паперовими рушниками (або електрорушників) та рідкого мила.
Санітарні вузли прибираються після кожної перерви і щоденно в кінці робочого дня з використанням дезінфекційних засобів, які зареєстровані відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2006 року N 908
У закладах освіти організовуються умови для забезпечення харчування учнів з особливими дієтичними потребами, у тому числі з непереносимістю глютену та лактози.
Нагадуємо, що новий санітарний регламент діятиме з 1 січня 2021 року.