facebook

Нововведення для ФОПів в Україні: в податковій зробили важливе уточнення

Фізичним особам-підприємцям не потрібно буде використовувати касові апарати для ведення діяльності, якщо оплата їх послуг або товарів буде здійснюватися банківським переказом, а не платіжною карткою. Про це повідомив глава Державної податкової служби України Сергій Верланов, передає прес-служба ДПС.

“Юристи, консультанти, айтішники, інші самозайняті особи, в тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, не повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій, якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно в безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом. Також РРО не потрібні, якщо клієнт в касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця”, — уточнив Верланов.

Він підкреслив, що при оплаті товарів і послуг шляхом банківського переказу передбачено звільнення від використання РРО відповідно до пункту 2 статті 9 Закону про застосування касових апаратів.

При цьому Верланов додав, що касові апарати будуть зобов’язані використовувати всі ФОПи, якщо розрахунки за їхні послуги або товари проводяться при використанні банківської платіжної картки.

“Це не нова норма: вимоги щодо застосування РРО за операціями із застосуванням платіжних карток діяли і раніше. Втім, ми розуміємо, що існує багато питань щодо нюансів і практичних аспектів застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні таких розрахунків. Тому спільно з Міністерством фінансів будемо їх роз’яснювати”, — пояснив глава ДПС.

Нагадаємо, раніше Верланов повідомляв, що обов’язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) не торкнеться фізичних осіб, а також фізичних осіб — підприємців (ФОП) з першої групи. Звичайним громадянам, які продають що-небудь на ринку, не будуть потрібні РРО. Тоді ж він підкреслив, що з 1 жовтня 2020 року запроваджується обов’язковість РРО для окремих ФОПів на другій і четвертій групі, які здійснюють такі види діяльності:

Реалізація технічно складних побутових приладів,
Реалізація лікарських засобів,
Ювелірна продукція,
Роздрібна торгівля використаними товарами в магазинах,
Діяльність ресторанів, кафе швидкого обслуговування,
Діяльність турагентств,
Діяльність готелів.

Джерело.

Close