facebook

Більш як половина українців не планують вакцинуватися проти COVID-19: названо причини

В Україні вакцинуватися проти COVID-19 не хоче велика частина громадян (понад 56%). Причиною ці респонденти найчастіше називають те, що препарати недостатньо перевірені, а також свою невпевненість у тому, які наслідки й побічні ефекти будуть після щеплення.

Вакцинація від COVID-19

Відповідні дані соціологи отримали під час репрезентативного всеукраїнського опитування (14-24 серпня 2021 року) серед дорослого населення країни. Результати було опубліковано на сайті Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва.

Прикметно, що учасники опитування, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують це зробити значно рідше, ніж українці, які вже заражалися коронавірусом.

Причини, чому українці не хочуть робити щеплення

Дані стосовно України порівняно з іншими країнами

Щодо обов’язкової вакцинації для всіх повнолітніх, то проти цього виступають майже 52% респондентів. За – не більше ніж 23% опитаних.

Водночас більшість громадян підтримує обов’язкові щеплення для медпрацівників (50,2%). Трохи менше (42%) вважають, що обов’язково повинні щепитися працівники сфери освіти. Що стосується вакцинації всіх військовослужбовців, то її підтримують 40% опитаних.

Опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Що ж до українців, які перенесли інфекцію, то:

31,2% – за обов’язкову вакцинацію всіх повнолітніх (47,5% – проти);

56% – за обов’язкову вакцинацію медиків (26% – проти);

47% – за вакцинацію педагогів (32% – проти);

43% – за вакцинацію військових і правоохоронців (33% – проти).

Скільки осіб отримали щеплення проти COVID-19

Джерело.

Загрузка...
Close