facebook

В Україні проведуть масштабний перерахунок пенсій: за лічені тижні додадуть по 500 грн

В Україні з 1 березня проведуть індексацію пенсій. Враховуючи рівень інфляції та зростання зарплат, індексація становитиме 14% від розрахункового розміру виплати.

Яким буде розмір надбавки?

У середньому пенсії українцям збільшать на 500 грн. Але тут варто враховувати, що з 11,4 млн пенсіонерів надбавку отримають лише 5,9 млн осіб. Тобто далеко не всіх українців зачепить нововведення. Хтось отримає близько 100 грн, хтось понад 800 грн, у середньому збільшення буде на рівні 500 грн.

Відповідно до закону, розмір збільшення становить половину від рівня інфляції плюс 50% від середнього за 36 місяців річного зростання зарплат. 2022-го це 14%.

Чому пенсії збільшать не на 14%?

Важливо зазначити, якщо ваша пенсія становить 3 тис. грн, це не означає, що пенсію збільшать на 420 грн (14% від 3000). Справа в тому, що підвищують розмір виплати, який розрахований за формулою. Але після цього можуть бути також надбавки: за стаж понаднорми, за досягненням 65-річчя та за умови виконання вимог щодо стажу тощо.

Деякі українці не заробили навіть на мінімальну пенсію, наприклад, їхній розрахунковий розмір виплати становить 1500 грн, проте за законом держава не може платити менш ніж 1934 грн, стільки і платять. Якщо ж на 14% підвищити виплату 1500 грн, вийде лише 1710 грн. Це все одно менше мінімуму, тому і до березня, і після березня платитимуть 1934 грн.

Хто отримає надбавку?

Індексація стосуватиметься лише тих, хто вийшов на заслужений відпочинок до 2019 року. Справа в тому, що в інших розмір пенсії ще не встиг “застаріти”. Індексація дозволяє “осучаснити” виплату з огляду на зміну розміру зарплат. У формулі розрахунку пенсій враховується середня за три роки заробітна плата. В Україні, як і в багатьох інших країнах, заробітні плати стрімко зростають, а інфляція досягає двозначного числа.

Як результат, щороку фактичний розмір пенсії українців знижується, вони можуть дозволити собі менше продуктів та товарів. Щоб усунути таку несправедливість, і ввели індексацію пенсій.

Джерело.

Close