facebook

Нацбанк різко знизив облікову ставку

Центробанк вп’яте з початку нинішнього року знижує облікову ставку. Цього разу на рекордні 2%.

Національний банк України прийняв рішення з 13 грудня знизити облікову ставку відразу на 2% – до рівня 13,5% річних з 15,5% річних, на якому вона перебувала з 25 жовтня цього року. Про це повідомляється на сайті регулятора в четвер, 12 грудня.

“Національний банк прискорює пом’якшення монетарної політики, оскільки стрімке зміцнення курсу гривні обумовлює більш швидке, ніж очікувалося, зниження інфляційного тиску”, – йдеться в повідомленні центробанку в четвер.

Правління НБУ вважає, що новий знижений рівень облікової ставки не завадить підтримці інфляції близько до мети 5% і одночасно дозволить підтримати економічне зростання.

Нацбанк також повідомив, що перегляне прогноз інфляції з урахуванням ситуації на валютному ринку і оприлюднить оновлений макроекономічний прогноз, включаючи майбутню траєкторію інфляції, наприкінці січня.

Регулятор нагадав, що згідно з жовтневим прогнозом, очікує зниження облікової ставки до 8%, проте в рамках чергового перегляду макроекономічного прогнозу в січні оприлюднить оновлений прогноз динаміки облікової ставки. У ньому будуть враховані, зокрема, вплив на майбутню інфляцію з боку споживчого попиту і ситуації на валютному ринку.

Крім того, Нацбанк продовжить враховувати хід ключових внутрішніх реформ. Йдеться як про реформи, передбачені меморандумом про взаємодію з урядом, так і про судову реформу як необхідну передумову забезпечення верховенства права в Україні.

Зазначимо, це вже п’яте зниження облікової ставки в цьому році. Попереднє відбулося 24 жовтня. Тоді ставка була знижена на 1% – до 15,5%. У попередні рази зниження було на рівні 0,5%.

Щоразу ставка знижувалася на 0,5%.

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, в свою чергу, кредитують фізосіб і юросіб. Таким чином, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів.

Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Джерело.

Close