Паніка, яка спровокована повідомленнями про зупинку виробництва ДП “Артемсіль”, спричинила до масового скуповування солі.
Залишки солі на гуртових базах нашої громади станом на 24 травня складали понад 17 тонн. Проте внаслідок ажіотажу магазини масово здійснювали додаткові замовлення солі і її залишки станом на кінець дня 24 травня склали 2,7 тонни. І це без врахування великих торгових мереж, які завозять сіль централізовано, не здійснюючи закупівлю на гуртових базах громади, інформують “Вікна” з посиланням на офіційну інформацію Калуської міської ради.
Добова норма споживання солі становить від 2 до 6 грамів на одну людину, нагадують калушанам. Таким чином у громаді за 4 дні було реалізовано з гуртових баз солі, якої б вистачило для її споживання мешканцями громади впродовж 40 днів.
Керівники гуртових підприємств торгівлі громади ведуть перемовини щодо поставок солі із-за кордону (Польща, Румунія, Німеччина та Італія). Наразі є діючий контракт із німецькою фірмою на поставку солі з Польщі, за яким планується її надходження у місто до кінця наступного тижня, запевняє міська влада.
Мережа магазинів “Сільпо” забезпечила поставку італійської солі. На ринках міста реалізується сіль із Румунії та Польщі.
“Загалом, планові поставки солі до Калуської громади на наступний тиждень мають скласти декілька десятків тонн, що дозволить забезпечити сіллю мешканців громади в достатній кількості, а з врахуванням норм споживання вистачить на декілька місяців, звичайно, з врахуванням припинення ажіотажного скуповування”, — йдеться в офіційному повідомленні.
Надлишок солі — одна з ключових небезпек для здоров’я людини. Про це важливо пам’ятати, адже найбільше людей у світі вбиває не куріння і навіть не високий тиск, а неповноцінне харчування, зокрема, багато солі в раціоні, звертаються до здорового глузду калушан міські посадовці.