facebook

У 2020 році в Польщу поїде менше заробітчан

Кількість українців, які працюватимуть у Польщі, уперше знизиться в порівнянні з попереднім роком, кажуть у Польсько-українській господарській палаті.

До Польщі у 2020 році для законного працевлаштування поїдуть менше українців, ніж у минулому році. Це станеться вперше з початку імміграційного буму. Про це повідомляє Dziennik Gazeta Prawna в п’ятницю, 20 грудня.

Відповідні прогнози висловлюють експерти Польсько-української господарчої палати та агентства з працевлаштування Foreign Personnel Service. Свою оцінку вони підкріплюють результатами опитування, проведеного українським порталом OLX Робота.

Опитування свідчить, що 20% українців, які до сих пір виїжджали на заробітки за кордон, не мають наміру це робити.

Тенденцію підсилюють також оптимістичні офіційні дані по економіці України: зараз вона зростає в більш ніж 4-процентному темпі з більш ніж 10-відсотковим збільшенням зарплат і багатьма інвестиціями у великих містах.

“2020 рік стане проривом з точки зору міграційних тенденцій українців. Прогнозується, що вперше за кілька років їхній чистий коефіцієнт міграції може бути позитивним, а це значить, що менше людей покинуть Україну, ніж повернуться в неї”, – прокоментував експерт Польсько-української господарської палати Павло Кулага.

Уповільнення економічної міграції з України є поганою новиною для польських роботодавців, особливо в будівництві, промисловості, логістиці і торгівлі, зазначає видання. На ці галузі припадають 64% вакансій, які пропонують польські підприємці.

Важливіше те, скільки українців приїдуть до Польщі, те, як довго вони залишатимуться на ринку, зазначається в публікації. За даними Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, зростає кількість постійних дозволів на роботу. А це означає, що імміграція перетворюється з короткострокової на довгострокову.

“Потенціал економічної імміграції з України, схоже, вичерпує себе. Якщо польсько-українська господарча палата і агентство з працевлаштування Foreign Personnel Service праві: у наступному році в Польщу приїдуть менше українців, ніж у 2019 році. За оцінками палати, кількість декларацій роботодавців про наймання українських працівників може навіть впасти більш ніж на 10%”, – сказано в матеріалі.

Нагадаємо, що раніше з 2010 року емігрували чотири мільйони українців. При цьому безвіз з Євросоюзом, за даними Кабміну, істотно не вплинув на підсумкові показники міграції.

Джерело.

Загрузка...
Close