facebook

Чому болить голова в потилиці та інших точках: причини і поради

Головний біль зараз турбує чи не кожного. І багато списують його на капризи природи. Тому для позбавлення від неприємного симптому приймають стандартний набір ліків – аспірин, парацетамол, ібупрофен.

Однак такий арсенал ефективний далеко не в кожному випадку. Оскільки незалежно від припущень пацієнта, корінь зла може ховатися в абсолютно різних причинах – від тиску до невралгії або гаймориту. Про це пише “МедОбоз”.

Лікар Наталя Гордієнко розповіла, як за характером болю зрозуміти її причину і вибрати правильний спосіб полегшення стану.

Пульсуючий біль з лівого або правого боку голови, за характером то тупий і давлячий, то рвучий і пекучий. Супроводжується ознобом, світлобоязню, нудотою або гострою реакцією на запахи. Це мігрень. Полегшити стан в такому випадку допоможе гарячий чорний чай і болезаспокійливий засіб класу триптанів.
Спазмуючий біль, при якому виникає відчуття, що голова затиснута в лещата. Біль посилюється при нахилі голови вперед. Це біль напруги. Поліпшить самопочуття розслабляючий масаж і самомасаж, а також знеболюючі з аспірином.

Різкий свердлячий біль в одному оці. При цьому присутнє відчуття печіння обличчя з характерним почервонінням шкіри. Може “накривати” серіями по 3-15 хвилин до 8 разів на добу і супроводжуватися сльозотечею і закладенням носа. Це ознаки кластерного головного болю. Від нього врятують препарати-триптани і киснева маска. Але візит до лікаря відкладати не можна – це ознака серйозної патології, зокрема, судин головного мозку.

Тупий біль по всій голові, при цьому постійно присутній дзвін у вухах, запаморочення, похолодіння кінцівок і слабкість. Так проявляється знижений тиск. Спробуйте стабілізувати стан за допомогою чорного шоколаду або міцної кави. Якщо не допомагає – прийміть препарат для нормалізації тиску.

Давлячий біль в області потилиці, “мушки перед очима”, нудота, закладеність вух і, можливо, оніміння рук. Це ознака підвищеного тиску. Необхідно виміряти артеріальний тиск, при показниках 140 на 90 і вище – викликати невідкладну допомогу, а до приїзду лікарів прийняти препарат для нормалізації тиску. При невеликій різниці з нормою допоможе полегшити стан гарячий компрес, прикладений до ніг, і холодний – до голови.

Відчуття тиску на верхню частину голови, при цьому біль “розходиться” по всій голові. Може супроводжуватися неуважністю і нервозністю. Так себе проявляє недосип і пережитий стрес. Тому допоможе в такому випадку легкий седативний засіб (наприклад, валеріана або м’ятний чай), а також сон.

Голова “ось-ось вибухне”, слабкість, нудота. Так проявляється інтоксикація. Тому першою допомогою буде промивання шлунку, сорбент і препарат з аспірином, парацетамолом або ібупрофеном.

Ниючий біль, що віддає в скроню, потилицю, очі, щелепу і/або вухо. Зазвичай, посилюється до полудня і відступає ближче до ночі. Це може бути ознакою запалення трійчастого нерва (з’являється після перебування під кондиціонером, у відкритих вікон, в холодну погоду без головного убору). Допоможе полегшити стан нестероїдний протизапальний засіб з диклофенаком або ібупрофен. Необхідно звернутися до лікаря, оскільки стан може призвести до тяжких ускладнень.

Тупий або різкий біль в центрі чола або між бровами. Посилюється при нахилі вперед, різкому повороті голови, і супроводжується закладеністю носа. Так “поводиться” гайморит або синусит. Допоможе вгамувати біль промивання носа солоною водою, судинозвужувальні краплі. Але консультація лікаря обов’язкова – захворювання може призвести до менінгіту.

Джерело.

Close