facebook

Наступні пішли: В Україні мобілізовують ще одну категорію громадян: Деталі

До проходження військової служби в умовах воєнного стану можуть бути допущені українці, які були засуджені та отримали покарання за окремими статями, пише НВ.

Законопроєкт № 8243 Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо врегулювання деяких питань проходження військової служби в умовах воєнного стану.

За статтею 616 Кримінального Кодексу України українець, який перебуває на стадії досудового розслідування або судового розгляду справи і знаходиться під вартою, попросити його скасування на користь призову за загальною мобілізацією. Це можливо при введенні в Україні воєнного стану.

«Однак, норми чинного законодавства не передбачають такого права для осіб, які звільнені від відбування покарання з випробовуванням, якщо обвинувачений, засуджений виявив бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації чи у випадку призову на військову службу до набрання судовим рішення законної сили», ― зазначають автори закону. Тому вони хочуть ініціювати доповнення закону для врегулювання цього моменту.

Час служби хочуть додати до строку відбуття покарання

Кому можуть замінити покарання на військову службу
У законопроекті мова йде про долучення засуджених за корупцію або грубих порушників правил безпеки дорожнього руху, що отримали покарання у вигляді:

Виправних робіт;
Службового обмеження для військовослужбовців;
Обмеження волі;
Позбавлення волі не більше ніж на 5 років;
Які злочини не можна замінити на військову службу
Не допускається звільнення на цій підставі осіб, засуджених за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 115, 146 — 147, 152 — 156, 186, 187, 189, 255, 2551, 257, 258 — 262, 305 — 321, 330, 335 — 337, 401 — 414, 426 — 433, 436, 437 — 442 Кримінального кодексу України.

За яких умов засуджений отримає заміну покарання на службу
до набрання судовим рішення законної сили обвинувачений, засуджений був призваний на військову службу за призовом під час мобілізації;
у випадку коли обвинувачений, засуджений виявив бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації;
коли матеріали кримінального провадження були витребувані суддею доповідачем під час підготовки касаційного розгляду, але впродовж трьох місяців матеріали до суду не надійшли з причин перебування їх на тимчасово окупованій території України або у місцях проведення бойових дій.

Джерело.

Close