facebook

Українців почнуть карати за неповагу до військових: Або посадять, або величезний штраф

Українцям пропонують ввести нове покарання через військових.

До Верховної Ради подано законопроєкт №10014, яким пропонується ввести українцям покарання за неповагу до військових.

Метою цього документу є посилення правового захисту військових. Пропонується встановити покарання у вигляді штрафі чи навіть арешту.

При чому, покарання пропонують ввести не тільки стосовно прояви неповаги до військових, а й інших військових формувань, ГУР, Служби зовнішньої розвідки, СБУ, УДО, Державної спеціальної служби транспорту, Держспецзв’язку, Нацгвардії, ДПСУ.

Неповагою до військових вважається публічний прояв образи, чіпляння, перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод.

Автори документа пропонують встановити штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів, що становить 3400-5100 грн, адміністративний арешт на строк до 15 діб, притягувати до громадських робіт на строк від 50 до 60 годин, виправних робіт на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку або суспільно-корисних робіт на строк від 240 до 360 днів.

На жаль, не всі громадяни шанобливо ставляться до військових, які захищають наші життя й бувають випадки, коли в мережу потрапляють відео с образами на адресу військових.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказується, що війна, яку розпочала РФ на території України триває вже 9 років.

Саме від цих героїчних людей в погонах залежить доля та майбутнє нашої країни. Однак, не всі поважають військових, тому автори пропонують ввести за такі вчинки покарання.

Також вказується, що непоодинокі конфлікти у громадському транспорті, коли приватний перевізник відмовляється забезпечувати право учасника бойових дій на пільговий проїзд і примусово висаджує його з маршрутного таксі. Таких громадян також у разі затвердження законопроєкту будуть карати.

Джерело.

Close