facebook

Це призведе до катастрофи: Земля втрачає неймовірну кількість пасовищ – вчені

Пасовища займають більш ніж половина Землі, підтримуючи життя мільярдів людей. Ці екосистеми забезпечують величезну кількість м’яса, молочних продуктів, волокна та інших важливих продуктів. Крім того, вони відіграють ключову роль у циклах поживних речовин, води та вуглецю на планеті, пише Science Alert.


За даними нової доповіді ООН, до половини всіх пасовищ світу зазнають нестачі вологи. Вчені встановили, що попередні оцінки значно занижували фактичний рівень втрати здоров’я та продуктивності цих земель. Основними причинами проблеми є:

зміна клімату;
розкорчування землі;
видобуток корисних копалин;
надмірний випас худоби;
ерозія;
засолення;
підлужування.
Ці фактори негативно впливають на пасовища, призводячи до посухи та спустошення. Біолог та автор доповіді Педро Марія Еррера Кальво зазначає, що всі ці фактори сприяють деградації земель у всіх біомах та екосистемах світу.

Парадоксально, але зусилля щодо підвищення продовольчої безпеки та продуктивності земель фактично перетворили мільйони гектарів пасовищ на сільськогосподарські угіддя, що посилило їхню деградацію та знизило врожайність.

Одним із найбільш постраждалих регіонів є Центральна Азія та Монголія: тут третина населення займається випасом худоби, а пасовища займають 60% земель. У Північній Америці стародавні луки, прерії та південні пустелі втрачають своє біорізноманіття через деградацію.

Автор доповіді наголошує, що багато з цих важливих регіонів залишаються маловивченими. Нестача даних підриває зусилля зі сталого управління земельними ресурсами. Лише 12% із 80 мільйонів квадратних кілометрів світових пасовищ перебувають під охороною.

Для запобігання подальшій деградації необхідні заходи, включаючи:

пом’якшення наслідків зміни клімату;
запровадження стійких методів управління земельними ресурсами;
транскордонне співробітництво.
Крім того, автори дослідження вважають за важливе враховувати досвід корінних народів та наукові знання, а також відмовитися від шкідливих практик, таких як монокультурне сільське господарство.

Джерело.

Close