facebook

Додаткова соціальна допомога від держави. Хто має право і скільки можна отримати

Верховна Рада на пленарному засіданні ввела соціальну допомогу одиноким пенсіонерам, які досягли 80-річного віку.

 

Розмір допомоги становитиме 40% від прожиткового мінімуму для тих хто втратив працездатність.

При цьому, громадяни похилого віку повинні підтвердити свій стан за допомогою висновку лікарсько-консультативної комісії, яка підтвердить, що вони потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію в установленому законом порядку.

Крім цього, передбачається збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів (на даний момент – 5 067 гривень), а для дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування, – 3,5 прожиткових мінімумів (7 094 гривні).

У разі, якщо на дитину (дитину з інвалідністю) виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, держдопомога (крім державної соцдопомоги, яка виплачується на дітей з інвалідністю, відповідно до законодавства), розмір такої допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткових мінімумів (для дитини з інвалідністю, над якою встановлено опіку чи піклування, – 3,5 прожиткових мінімумів) та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

Також документом передбачається непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої сім’ї, яка бажає здійснювати підприємницьку діяльність, за рекомендацією держслужби зайнятості, може надавати одноразову безпроцентну поворотну допомогу на отримання економічної самостійності за рахунок коштів держбюджету.

Умови повернення такої допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів.

Також непрацюючі працездатні особи можуть залучатися до безкоштовних робіт тимчасового характеру, які організовують виконавчі органи сільських, селищних, міських рад відповідно до закону.

Джерело.

Close