facebook

Олена Зеленська запропонувала українцям їхати за кордон – “А гроші де взяти?”

Перша Леді Олена Зеленська презентувала проєкт, над яким вона працювала під час карантину. Ним виявилася розробка аудіогідів українською мовою для світових музеїв.

Відповідний допис дружина президента Володимира Зеленського розмістила на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.

Олена Зеленська, скріншот: facebook.com/olenazelenska.official

“Україномовний аудіогід в Альбертіні – перший результат клопіткої, практично ювелірної роботи, яка тривала кілька місяців. Тож період карантину ми з Альбертіною провели з користю, і музей знову відкрив свої двері, вже вивчивши для себе нову, дев’яту мову!

Після зняття карантинних обмежень українські туристи матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій «Від Моне до Пікассо», а також прослухати екскурсію парадними залами одного з найпрекрасніших палаців Європи. А українці, які живуть в Австрії, таку змогу мають вже зараз”, – йде мова у повідомленні.

Зеленська також пообіцяла, що це буде лише один з багатьох музеїв світу, який “заговорить” українською. Також вона пояснила і цілі, які ставились нею у цьому проєкті. ⠀

“Але проект з аудіогідами українською – це не тільки про комфортний для розуміння переклад інформації. Ні, це передусім – про повагу до себе, самовизначення та поширення української мови у світі. Я хочу, щоб, заходячи в меню вибору мови аудіогіда, люди з усього світу бачили серед опцій українську. А українці могли пишатися тим, що найвідоміші світові пам’ятки «говорять» їхньою рідною мовою”, – стверджує Зеленська.

Проте не всі користувачі соцмереж зраділи новинам Першої леді. Так, в одному коментарі іронічно відзначається: “Классно конечно!!!! А где деньги взять на поездку??”

Джерело.

Close