facebook

Скасування старших класів і негайне закриття сільських шкіл: нововведення, яке обурило вчителів та батьків

В Україні закриття старших класів відклали до 2027 року, але від таких планів усе-таки не відмовилися. Згідно з освітньою реформою, в країні перестануть існувати школи, а замість них залишаться гімназії та ліцеї. У гімназіях навчатимуться діти з 1 до 9 класів, а до ліцеїв вступатимуть за конкурсом ті, хто планує навчатися у вузі.

Решта піде доучуватися в коледжі, де отримає професійну освіту. Однак ліцеї можуть відкритися тільки за умови, якщо буде набиратися щонайменше по два паралельних 10 класів по 25 учнів. Передусім таке правило загрожує тим, що навчальні заклади в селах і районах просто закриють.

Що передбачає реформа?
Далеко не кожен старшокласник в Україні зможе вступити до 10 класу. До 2027-го планують провести оптимізацію шкіл: на базі деяких будуть створені ліцеї, куди зможуть вступати за конкурсом випускники 9 класів, які планують здобувати вищу освіту у вузах.

Ті, хто не хоче або кому не пощастить із вступом, зможуть продовжити навчання в коледжах (зокрема в колишніх ПТУ), де отримають знання за останні класи і професію.

Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт 4621-1, за яким у ліцеях має бути не менш ніж два класи на паралелі. І в кожному з них повинно бути не менш як 25 учнів. Виняток зроблено лише для шкіл у гірських районах, там може бути тільки один клас.

Якщо для міських навчальних закладів це не проблема, то для сільських, районних та інших невеликих населених пунктів – нездійсненне завдання. Там просто нереально буде виконати “норматив” через невелику кількість населення. Адже в середньому по Україні наповнюваність сільських шкіл становить 14 осіб. А отже, дітям звідти доведеться кататися на навчання в райцентри, сусідні міста або зовсім забути про вищу освіту і йти в коледж.

У школах України вже почалися скандали
Уже зараз у містах та селах задумалися про укрупнення шкіл. Фактично, частину навчальних закладів закриють, а в інших залишать тільки початкову і середню школу. Звичайно, це спровокувало скандали.

Джерело.

Close