facebook

Україна і Газпром підписали мирову угоду

Переговори з Газпромом у Відні завершено, але про підписання підсумкових документів поки що не йдеться.


Україна і Газпром підписали мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Про це в понеділок, 30 грудня, повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

“Україна і Газпром підписують мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Подробиць операції я розкривати не можу, тому що вона конфіденційна, але важливо, що Росія відкликає свої вимоги, а ми не порушуємо свого правила не укладати мирових угод в інвестиційних арбітражах, за якими Україна повинна платити інвестору якусь компенсацію. І, що ще більш важливо, підписання угоди відкриває шлях для укладення довгострокових договорів на транспортування газу між Нафтогазом і Газпромом, яких прагнула Україна”, – написав він у Facebook.

“Залишилося чекати хороших новин із Відня. Сподіваюся, що вже не довго”, – додав він.

У свою чергу, компанія Оператор ГТС України повідомляє, що переговори з Газпромом у Відні завершилися, але про підписання документів поки що не йдеться.

Як відомо, чинний контракт на транзит газу між Україною і Росією закінчується через два дні.

“Зараз завершено п’ятиденний переговорний марафон Оператора ГТС України і Газпрому, про підписання остаточних документів ще не йдеться. Будемо тримати в курсі”, – йдеться в повідомленні у Facebook.

Раніше глава компанії Сергій Макогон заявив, що після “переговорного марафону” з Газпромом у Відні відправився до Брюсселя підписувати угоди зі словацьким оператором ГТС.

Напередодні повідомлялося, що у Відні почали процес підписання документів, пов’язаних із транзитом газу.

Як відомо, Газпром уже виконав одну з умов угоди – виплатив Нафтогазу більше 2,9 мільярда доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Джерело.

Загрузка...
Close