facebook

В Україні встановлять новий курс долара: чого чекати

Готівковий курс долара в Україні найближчим часом може зрости. За прогнозами, у січні-лютому він збільшиться до 41-42 грн.

Про це розповів економіст Олександр Хмелевський, передає УНІАН. Втім, зазначив він, все залежатиме від ситуації на фронті.

“Якщо взимку відбудеться новий масований наступ Росії, то курс готівкової гривні може істотно знизитися. Також у разі затримки надходжень міжнародних кредитів або зменшення їх обсягу тиск на гривню може посилитися”, – сказав Хмелевський.

Водночас, наголосив він, безготівковий курс долара в Україні найближчим часом залишиться стабільним. “Не слід очікувати, що у січні-лютому Нацбанк проведе девальвацію курсу гривні”, – зазначив економіст.

Він також звернув увагу на створені НБУ валютні резерви. Станом на 1 січня 2023 року вони становили 28,5 млрд доларів, що є найвищим показником з початку повномасштабної російської агресії.

Досягти цього, за словами Хмелевського, вдалося за рахунок надходження міжнародних кредитів і грантів. “У грудні надійшло 4,5 млрд доларів із-за кордону”, – розповів Хмелевський.

Який курс встановили банки на 13 січня

Станом на ранок 13 січня банки встановили готівковий курс долара на рівні 40,2/40,65 грн (купівля/продаж). Порівняно з попереднім днем вартість валюти купівлю не змінилася, а ось продавати стали на 5 коп. дорожче

На чорному ринку долар купують по 40,45 грн, а продають по 40,56 (ціни не змінились). Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим і становить 36,56 грн.

 

Джерело.

Close